“Rádcovský kurz jako první kontakt
se skautským vzděláváním…”

Tým instruktorů

Tým instruktorů se stará o technické zázemí, stravování, zdravotnické zabezpečení, doprovodný a zážitkový program, především ale zajišťuje lektory vzdělávacích bloků a některé bloky instruktoři týmu sami vedou.

Rádci kurzu jsou vybráni mezi účastníky posledního proběhlého kurzu. Starají se o svěřenou družinu a slouží jako prostředníci mezi účastníky a vedením kurzu. Tento systém podporuje myšlenku družinového systému

Vůdce kurzu

Jan Špatenka – Špáťa, 27 let

• Hasič u Hasičského záchranného sboru KHK, záchranář u Zdravotnické záchranné služby KHK
  • RK Filia, Čekatelská zkouška, Kurz ZZA, VLK Polojasno
  • Místo pobytu: Česká Skalice

Zástupkyně vůdce kurzu

Michaela Josková – Smíša, 24 let

• Studentka pedagogické fakulty-obor tělesná výchova a etická výchova
  • RK Filia, Čekatelský lesní kurz SeLKa, Kurz ZZA, VLK Polojasno

• Student Gymnázia Trutnov
  • Místo pobytu: Janské Lázně

Rádci pro rok 2019

Přiznávám, že jsem se neměla v úmyslu něco naučit. Jela jsem na první víkend a cestou se spíš těšila na nové lidi, které potkám, než na vzdělávací bloky. Už ve vlaku jsem potkala partičku skautů se stejným směrem. A jedno mě překvapilo. Bavili jsme se spolu jako dlouholetí kamarádi, jako lidi z jednoho střediska. Takhle to vypadalo pořád a věřím, že to tak vypadat i bude. Filia není jen o třech víkendech a afterfilii, je taky o super lidech, skvělých vzpomínkách, božích nápadech a vědomostech, které nám všem dá a ani to nebolí. Mějte se a smějte se s nášivkou rádcáku na kroji! Stojí to za to a třeba tam potkáte svoje ztracené dvojče jako já.:)

Anča Holmanová, RK Filia 2014

Filia pro mě byla skvělou příležitostí, jak poznat nové věci a nové lidi. Dala mi přátele, vědomosti, zkušenosti a zážitky.I když jsem měla z počátku strach, nakonec děkuji za tu možnost tam být a strávit tři nezapomenutelné a nevšední víkendy ve skvělém prostředí.

Pokud váháš, zda-li se přihlásit, tak přestaň a udělej to. Chyť příležitost za pačesy a užij si to také. Jistě nebudeš litovat!

Jiřina Havlová- Jířa, RK Filia 2014

Kdo ještě váhá, tak tu mám jednoduchou radu. Jeďte sem. Protože se najednou ocitnete ve světě, kde neexistují hranice. Instruktoři jsou jako vaši starší kamarádi, rádci jako vaši sourozenci a účastníci jako součásti vašeho těla. Zde se nenaučíte být rádce, tady vám jen dají klíče od brány do světa rádců, v případě selhání uvaří kakao a pofoukají bebí, ale rozhodně vás nebudou vodit za ručičku. Cestu už musíte projít, ale pokaždé budou s Vámi

Anonymní účastník, RK Filia 2017